Havuz ve Plaj

Havuz & Deniz


Kokteylinizi yudumlarken havuzumuzda eşsiz manzara ve gün batımı ile kendinizi şımartın Doğal Şelale akan koyumuzda Akdenizin mavi sularında hem denizin hem de doğal suyun aynı anda keyfini çıkartın İskelemizden denize girdiğinizde, denize akan doğal şelalemize yüzerek (25 Metre) şelalenin suyundan içip şifa ve dilek dileyin.

Aktiviteler
Akdeniz’in huzur veren doğasında bizimle mavi yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Dünyaca ünlü Ölüdeniz’in koylarında zaman geçirmek, bütün bir yılın yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak. Denizin güneş ile dansına şahit olacağınız ve fantastik kelimesinin yetersiz kaldığı Ölüdeniz koylarında, doğa ile geçireceğiniz dakikalar, unutulmaz cinsten. Tam donanımlı, konforlu teknemizde çok keyifli bir gün geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Eşsiz Kelebek Cenneti, Kelebekler Vadisi, nefes kesici manzarası ile St. Nicholas Adası ve Soğuk Su Koyu , Cennet Koyu demir atacağımız yerlerden sadece birkaç tanesi.

DALIŞ TURLARI
Akdeniz’in pırıl pırıl suları, sualtı dünyasını keşfetmeniz için tüm cömertliği ile sizleri bekliyor. İlk kez mi dalış yapacaksınız? Usta eğitmenlerimiz size sualtıdalışı için gerekli bilgiyi kısa bir eğitimle kazandıracak. Usta bir dalgıç mısınız? PADI - CMAS - BSAC kurslarından birine katılarak derecenizi yükseltebilirsiniz. Sualtı video ve fotoğraf çekimleri ile bu güzel anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

BALIK TURU
Fethiyenin eşşiz koy ve adalarında bir balık turuna ne dersiniz? Sizde balık sevdalılarındansanız, bu harika turda profesyonel ekib ve tam donanımlı tekne ile sizleri tura davet ediyoruz. İskelemizden gün içi ve akşam balık tutma zevkini yaşayın.

YÜRÜYÜŞ
Fethiye 'den başlayarak Antalya 'ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır.3 bin yıllık eski bir ticaret yolu olup 1992 yılında çalışmalarına başlanılan Likya yolu 1999 yılında Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır. Yol üzerinde bulunan Gelidonya Feneri manzarası 2007 yılında Türkiyenin en güzel manzarası seçilmiştir. Likya Yolu otelimizin yanından geçmektedir.

Aksiyon Tutkunları


YAMAÇ PARAŞÜTÜ
Ölüdeniz kumsalının hemen arkasında heybetli bir şekilde yükselen Babadağ, yamaç paraşütü için dünyanın en iyi uçuş noktalarından biri sayılıyor. Zengin florası ile “dünya mirası” listesinde yer alan Babadağ, Ölüdeniz ve çevresinin muhteşem güzelliğini farklı bir boyuttan gözler önüne seriyor. Bu eşsiz doğada, kuşlar gibi özgürce uçmanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorsanız, teknik ay

JEEP & SAFARI TURLARI
Lykia'nın tüm farklı yüzlerini görebilmek için, 4X4 Likya Macera Safarisi en keyifli aktivitelerden biri. Nefes kesici doğa,köy, dağ ve deniz manzaraları, tarihi yerler, enteresan geçişler ve bu etkileyici anların zevkini çıkartmak için bu safaride yeterli zaman ayırılıyor. Macera, kamp, açık hava aktiviteleri, kültür, doğa, tarih, keyif, eğlence ve yeni dostluklar için mükemmel bir kombinasyon sizi bekliyor!

TIRMANIŞ
Tarihi Likya Yolu üzerinde olan Kelebekler vadisi civarında muhteşem doğası,büyüleyici sahili etrafında sizleri bu macera dolu tırmanışa davet ediyoruz.

KANO TURLARI
Patara nehrinin dingin sularında ölüdenizin mavi koylarında bu eşşiz maceraya katılın.Deniz ve doğanın eşliğinde yaşayacağınız günlük aktivite ile geçireceğiniz harika bir etkinlik. Otelimizden temin edebileceğiniz kano ile kelebekler vadisine aktaş plajına ve kabak koyuna kürek çekip maceralı bir gün geçirebilirisniz

Likya Yolu Faralya
Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olma özelliğine sahip olmakla birlikte 509 km uzunluğundadır. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş bu yürüyüş rotasıdır. 1992 yılında parkur çalışmalarına başlanılarak 1999 yılında turizme açılmıştır. Günümüzde ise yerli ve yabancı doğa ve yürüyüş tutkunlarına inanılmaz güzellikler sunmaktadır. Tabiatın ve Antik Likya döneminin gizemini biraz olsun yaşayabilmek için Likya yolunda yapılacak keyifli bir yürüyüş, yol üzerindeki turizm amaçlı otel ve pansiyonlar, el değmemiş küçük koylar, fazla insanın yaşamadığı dağ ve ova köylerinden geçerek yolculuğunuzu sürdürürsünüz. Hem günümüzdeki farklı kültürleri tanımış hem de değişik fotoğraflar çekmiş olursunuz. Çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Fethiye’den başlayan yürüyüş yolu üzerindeki bazı antik yerler ise; Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ve birçok antik ve yeni yerleşim alanı görmeniz mümkündür. Likya yani Işık Ülkesi günümüz Teke Yarımadasını kapsar. Antalya ilinin batı kesimi, Muğla ilinin güneydoğu ucu, Köyceğiz'den Antalya'ya çekilecek bir çizginin güneyinde kalan kısım Lykia'dır. Batı sınırını Dalaman çayı, doğusunu Phaselis kenti, kuzeyini Akdağ sınırlar.